2015. május 24., vasárnap

Készülés a Pünkösdi Misztériumra








Készülés a Pünkösdi Misztériumra
2015. május 24. 

Egy nagyon szép és mély szellemi tartalommal áthatott ünnep készülődik a térben, amely a Szentlélek eljövetelének ideje. Ez a pillanat volt a fordulópont az apostolok életében is, mely által képesekké váltak a Szent Szellem befogadása révén a saját Isteni Sorsuk felismerésére és tényleges elvállalására. Valójában csak ekkor helyezték lábaikat az eléjük fektetett megszentelt ösvényre és ismerték fel Mesterük hátra hagyott lábnyomait, mely mindig is előttük ragyogott az úton. Ekkor lett bátorságuk a feladathoz, ekkor érezték meg a lehetőséget és képességet magukban a csodák megtörténtetésére, a rájuk váró gyógyításokra és hittanításokra, s talán ekkor merték először felvállalni a tanúságtételek próbatételeinek terhét. A Szentlélek belső ragyogása eltöltötte őket és ők többé nem érezték kívülállónak, kicsinek, esendőnek magukat, méltatlannak és képtelennek arra a szent küldetésre, amire elszólíttattak. Ezt a misztériumot kell, ebben az évben is újjáélesztenünk magunkban a Fényküldöttek jelenlegi földi közösségének tagjaiként is, amelyben megint sokat segíthet, ha Pünkösd vasárnap vagy hétfőn meghallgatjátok és átélitek a „Sante di Om” meditációs CD-nkkel közreadott csodálatos sorskorrekciós rítust, vagy az Új Idő Kapujában című meditációnkat, amelyeket nemrég egy megújult formában kiadtunk újra. (Megrendelhető: +36/209828321-es számon)

Nagyon szépen tükröződik mindez a pünkösdi ünnep Antares-kódjában is.
A Halak Ascendensen álló Neptunusz mutatja meg a Szentlélek beáradásának pillanatát május 24-én és 25-én hajnalban, amelyen ez a végtelenül tiszta, szubtilis Isteni minőség, a Mindenség Lélegzete fényt lehel a világunkba, hogy akinek van szeme lássa, akinek van füle hallja, és akinek van szíve hozzá tárja azt még nagyobbra, mert abból egy olyan fényhíd születhet, mely által ki-ki igazán összekapcsolódhat a saját lelke Isteni Sorsával, melyet a Földre álmodni született meg egykor.

Ezeken túl egy nagyon fontos inspirációt és lelki feltöltődést adhat az is, ha a „Szólok Hozzád” című legutolsó könyvünkből újra elolvassátok a 13. fejezetet, amely a Feltámadás és a Pünkösd valódi titkát tárja fel számunkra, amelyben Mária Magdolna csodálatos papnői lénye egészen új megvilágításba kerül. Ugyanis a Krisztusi Lélek revelációja által kiderülhetett, hogy Magdolna sokkal komolyabb szerepet kapott ebben a szent folyamatban is, mint ahogy arra az elmúlt 2000 év emberisége emlékezett.
Ugyanakkor az is egy rendkívül fontos üzenete lehet az idei Pünkösdnek, hogy a Szentlélek mindenkié, mindenkihez szól, és mindannyiunkat betölthet az Isteni/Istennői teljesség élményével, ha arra megnyílunk, és ha magunkba fogadjuk a Teremtés Lélegzetének egyetemes sorskódjait.
Így tehát az Istennő útját követő papnők éppúgy részévé válhatnak a Krisztusi misztériumoknak, nem rekesztődnek ki azokból, hisz valójában sohasem voltak méltatlanok rá, csupán az elmúlt 2000 év vatikáni tudatmanipulációja hitette el mindezt. A másik oldalon pedig azok az egykori elkövetők, akik részben a Férfi Kígyó nemzetség képviselőiként rivális ellenségként tekintve Jézusra, halálba küldték a Megváltót, most lehetőséget nyernek a Szentlélek általi megtisztulásra és felébredésre. Mindezen szereplők szimbolikus és archetipikus megfeleltetéseikben természetesen minden történelmi korban jelen voltak, mint ahogy most is felismerhetőek az egykori hatalmi és ideológiai játszmák, így ez a pünkösdi misztérium számukra is lehetőséget ad a feloldozásra és a sorskorrekcióra. …

Ezt támogatja, hogy a vasárnap hajnalban beáradó áldás idején a Hold és az igazságosztó Jupiter egy csodálatos együttállásba kerül az Oroszlán jegyében, melyre Dubhe csillaga vetül a Göncölszekér alakzatából a Feltétel nélküli szeretet sugarával.
A papnők most betérhetnek a szívükben lakozó Krisztusi templomokba, és Mária Magdolna ma éppúgy a segítségükre lehet abban, hogy megvalósítsák azt a csodát, amely a Szent Szellem befogásának rítusával minden teremtményben életre kelhet. A Melchizedek Lélek pedig meghajtja fejét és tisztelettel adózik a Krisztusi Lélek földi tanításai előtt ezzel is gyógyítva a két nemzetség tagjai közötti feszültséget és rivális harcokat.
Mert éppen a Szentlélek munkája révén születik meg és válik tapintható valósággá az a mindenekfelett való összekapcsoltság, Egy-ség és lelki közösség, amely minden létezőt láthatatlanul is összefűz, és egy felfoghatatlanul hatalmasabb valóság egyazon ritmusra dobbanó Fényszívéhez köt, hogy ott felismerjük egymást – s egymásban köszöntsük az Istent és az Istennőt. …

Namasté
Dr. Czeizel Beatrix és Greskó Anikó

Kép: Hans Georg Leiendecker, köszönet a művésznek!

u.i. Az üzenethez kapcsolódó ©Antares-kódot most is megtekinthetitek a www.csillagnemzetsegek.hu oldalon a "Csillagüzenetek" menüpontban.

Balázs Sándor: ÖRÖMKÖNNYCSEPP


Kép-Csíkszereda Makovecz templom


Balázs Sándor

ÖRÖMKÖNNYCSEPP

Csíkban jártam gyalogszerrel

Minap, szerre’ jöttem-mentem,
Kíváncsi szem odatekint,
Honnan neki, valaki int.
Szeretem az újat, szépet,
Régit, mit sok vihar tépett,
Szorgos-ember-kéznek nyomát,
Benne élő szép hagyományt.
Bandukoltam, nézegettem,
Kiskanyarban lépegettem.
Öreg templom köszönt reám:
Imádkozni begyere ám!
Meglepett szám épp csak nyitom,
Tátva marad, be sem csukom,
Szó se, hang se, berekedek,
Lábamból gyökeret verek..
Ott, előttem, olyan látvány!
Emberszem még nem látott tán.
Égi csoda, nem délibáb
A látomás nem lehet más.
Ölben hozták az angyalok.
Ébren vagyok, vagy álmodok?
Ámulatból döbbenetbe
Estem, mikor körbe mentem.
Deszkatemplom állt e helyben,
Régbe-nyúló nagy kehelyben.
Szentelt földje sokat látott,
Történelem, vihar szántott.
Az ősi föld újat termett,
Regös magyar-jurta termet.
Hajlékot a Jóistennek,
Menedéket Embereknek.
Ahogy épül, ahogy szépül,
Látó szem is beleszédül.
„Csodatemplom”, ahogy ott áll,
Maga már egy szentelt oltár.

Kettős tornya, tíz kapuja,
Kápráztató, igaz csoda.
Úr szeméből földre csöppent,
Igazgyöngy, egy örömkönnycsepp.

Hogy működik a Ho'oponopono tisztítása?


Két évvel ezelőtt hallottam egy hawaii-i terapeutáról, aki egy teljes osztálynyi közveszélyes őrültet gyógyított meg anélkül, hogy valaha találkozott volna bármelyikükkel.
A pszichológus egy-egy beteg kórlapjának tanulmányozása után önmagában kereste, hogy hogyan teremtette annak a személynek a betegségét. Ahogy önmaga gyógyult, úgy gyógyult a beteg is.
Amikor először hallottam ezt a történetet, azt gondoltam, ez valami városi legenda.
Hogy gyógyíthatna valaki embereket önmaga gyógyításával? Hogy lenne képes akár a legjobb öngyógyító mester közveszélyes őrülteken segíteni? Kellően értelmetlen és logikátlan volt, úgyhogy nem törődtem a sztorival.
Egy évvel később újra az utamba került a történet. Azt hallottam, hogy a terapeuta egy Hawaiiban ismert gyógyító módszert, a ho’oponopono-t használja. Soha nem hallottam róla, mégsem tudtam kiverni a fejemből. Ha ez az egész történet igaz volt, mindent tudni akartam róla.
A teljes felelősség fogalmát mindeddig úgy értelmeztem, hogy felelős vagyok azért amit gondolok illetve teszek. Ami ezen túl van, azért nem felelek. Azt hiszem, a legtöbb ember így gondolkodik a teljes felelősségről. A saját cselekedeteinkért vagyunk felelősek, nem azért, amit mások tesznek – de ez nem így van.
A hawaii terapeuta, Dr. Ihaleakala Hew Len, aki azokat a szellemi fogyatékosokat meggyógyította egy egészen új perspektívából tanította meg látnom, mi is az a teljes felelősség. Az első telefonbeszélgetésünk körülbelül egy órán át tartott; arra kértem, mesélje el terapeuta munkásságának teljes történetét.
Elmagyarázta, hogy a Hawaii Állami Kórházban dolgozott négy éven át. Az osztály, ahol a közveszélyes őrülteket tartották, veszélyes hely volt: a pszichológusok havonta váltották egymást, az ápolók gyakran jelentettek beteget, vagy csak egyszerűen felmondtak. A dolgozók az osztályon kizárólag hátukkal a falhoz simulva közlekedtek, így kerülve el, hogy rájuk támadjanak a betegek. Az osztályon se dolgozni, sem élni nem volt kellemes.
Dr. Len egyetlen beteggel sem találkozott. Kapott egy szobát, ahol a kórlapjukat tanulmányozta. Amíg ezeket olvasta, saját magán dolgozott. Ahogy magát gyógyította, úgy lettek jobban a betegek is.
„Néhány hónap elteltével – mesélte Dr. Len – a korábban szigorúan lekötözött betegek szabadon sétálhattak; másoknak, akiket addig keményen gyógyszereztek, már nem kellett gyógyszert szedniük. Azok, akiknek esélyük sem volt arra, hogy valaha kiengedjenek a kórházból, gyógyultan hazamehettek. Sőt, mi több, a személyzet egyre jobban szeretett ott dolgozni.”
„A hiányzások és a gyors személyzetváltások megszűntek. A végén többen dolgoztak az osztályon, mint amennyire szükségünk volt, mivel a betegek hazamehettek, plusz mindenki bejárt dolgozni. Mára az osztály bezárták.”
Ez volt az a pillanat, amikor feltettem az egymillió dollárt érő kérdést: „Mit csináltál magaddal, amitől ezek az emberek ennyire megváltoztak?”
„Egyszerűen meggyógyítottam magamban azt a részt, ami őket teremtette.”
Nem értettem. Dr. Len elmagyarázta, hogy az életért vállalt teljes felelősség azt jelenti, hogy az életedben minden – csupán mert az életedben jelen van – a te felelősséged.
Tulajdonképpen az egész világ a te teremtményed.
Hát... Ez egy kicsit erős... Felelősnek lenni azért, amit mondok vagy teszek, egy dolog.
Azért is felelni, amit bárki más mond vagy tesz a környezetemben, az meg egy másik.
De mégis, az igazság az, hogyha felvállalod a felelősséget az életedért, azaz mindenért amit látsz, hallasz, ízlelsz, érintesz, vagy bárhogyan megtapasztalsz – az a te felelősséged, mivel jelen van az életedben. Ez azt jelenti, hogy a terrortámadásokat, az elnököt, a gazdaságot vagy bármit, amit tapasztalsz és esetleg nem tetszik – orvosolhatsz. Ezek a dolgok nem léteznek a szó szoros értelmében, csupán a te belső kivetítéseid. A probléma nem velük van, hanem veled, és ahhoz, hogy megváltozzanak, magadat kell megváltoztatnod.
Tudom, hogy ezt elég nehéz felfogni, pláne elfogadni vagy éppenséggel így élni. Ujjal mutogatni sokkal könnyebb, mint ez az egész teljes felelősség dolog, de ahogy Dr. Lennel beszélgettem, lassan rájöttem, hogy számára és a ho’oponopono szerint a gyógyítás nem jelent mást, mint önmagunk szeretetét!
„Ha javítani akarsz az életeden, meg kell gyógyítani azt. Ha meg szeretnél valakit gyógyítani, akár egy közveszélyes őrültet is, saját magad gyógyításával tudsz segíteni rajta.”
Megkérdeztem Dr. Len-t, hogy van ez, mit csinált egészen pontosan, amikor azokat a kórlapokat tanulmányozta.
„Nem tettem mást, csak folyamatosan ismételtem, hogy „Bocsáss meg!” és „Szeretlek!” – újra és újra.”
„Ennyi?”
„Ennyi.”

Úgy tűnik, hogy szeretni önmagunkat a legerősebb módja saját fejlődésünknek, és ahogy mi fejlődünk, úgy javul a világunk is.
Hadd magyarázzam el, hogy is működik ez: egy napon valaki küldött nekem egy e-mailt, ami meglehetősen felbosszantott. Korábban megnéztem volna magamban, miért zavar egy ilyen üzenet, vagy elkezdtem volna veszekedni azzal, a levél küldőjével.
Most viszont úgy döntöttem, kipróbálom Dr. Len módszerét. Némán mondogattam magamban: Bocsáss meg! Szeretlek! Nem intéztem senkihez a szavakat, egyszerűen csak megidéztem magamban a szeretetet, hogy meggyógyítsa bennem azt, amit ez a külső körülmény okozott.
Egy órán belül újabb levél jött ugyanattól az embertől: bocsánatot kért korábbi soraiért.
Pedig nem tettem semmit, ami ezt kieszközölte volna, még csak nem is válaszoltam neki.
Mégis, azzal, hogy azt mondtam „Szeretlek!”, valahogy meggyógyítottam azt a részemet, ami őt teremtette.
Később elmentem Dr. Len tréningjére. Ő most 70 éves, mondhatni egy visszavonult sámánnagyapa. Dicsérte az Attractor Factor (A figyelemfelhívó-faktor) című könyvemet, és azt mondta, ahogy én fejlődöm, a könyvem rezgése is nőni fog, és ezt mindenki érezni fogja olvasás közben. Röviden: ahogy én fejlődöm, úgy fejlődnek az olvasóim is.
„Mi van azokkal a könyvekkel, amik már kint a vannak boltokban, vagy eladtak?” kérdeztem.
„Azok nincsenek ott kint.” Magyarázta, újra felvillantva misztikus bölcsességét.
„Azok most is benned vannak.” Magyarán, nincs olyan, hogy ott kint.
Ennek a fejlett technikának az alapos bemutatása igazából egy könyvet érdemelne.
Elég az hozzá, hogy ha bármit is javítani akarsz az életedben, csupán egyetlen hely létezik, amit meg kell, hogy vizsgálj: saját magad.
És amikor befelé figyelsz, figyelj szeretettel!




Tisztító, gyógyító zene



A Ho’oponopono egy ősi hawaii gyógymód, a megbocsátás művészete, a kapcsolatok gyógyítását szolgáló, egyensúlyt visszaállító spirituális technika.

Alapja: a megbocsátás önmagunknak. Önmagunk teljes elfogadása és feltétel nélküli szeretete.



Célja: kapcsolatba lépni Istennel. Tudatosan átélni a teremtés folyamatát.

Ennek feltétele: a 100%-os felelősség vállalása, vagyis annak elismerése, hogy minden probléma a tudatalattiban elraktározódott emlékekben rejlik. Nézz befelé, szeretettel és nyilatkoztasd ki ezt a felelősséget azzal, hogy bocsánatot kérsz önmagadtól.
Ebben a folyamatban megtisztul, semlegesítődik a negatív energia és ezzel együtt megtisztulnak a Világodban levő dolgok is, mert Világod a tudatalattid része.
Minden hibát ki tudsz javítani, ami már megvan, és minden hibát el tudsz hárítani, mielőtt megtörténne.
Mindössze annyi a dolgod, hogy ismételd ezeket a szavakat!
Szeretlek! Sajnálom! Kérlek, bocsáss meg! Köszönöm!
Csak mondogasd magadnak, mint egy mantrát, hiszen senki mással, csak saját magaddal van dolgod. A Te felelősséged! 

Forrás: Vuvej

A titkos hawaii módszer, amivel bőséget, egészséget és békét teremthetsz. HOPONOPONÓ
A felébredés három szakasza.
Két feladatom van ezen a világon. Az első, hogy javítsak a dolgokon. A második, hogy felébresszem az alvókat.
Szinte mindenki alszik! A feladataimat pedig csak úgy teljesíthetem, ha saját magamon dolgozom.
Ez az új én és az új megértés mind részét képezi az új életerőmnek. De természetesen mindez nem egy nap alatt történt. Ám azzal, hogy a „szeretlek" szót és társait mondogattam, egy mélyebb tudatossághoz jutottam el, amelyet sokan felébredésnek, néhányan talán megvilágosodásnak neveznének. Megértettem, hogy ennek a felébredésnek legalább három fázisa van, amelyek szinte kirajzolják az élet spirituális utazásának a térképét. Ezek a következők:
1. Áldozat vagy. Gyakorlatilag mindannyian úgy születünk, hogy tehetetlennek érezzük magunkat. A legtöbben aztán később is így érzünk. Úgy érezzük, hogy a világ rosszat akar nekünk: az állam, a szomszédok, a társadalom, na meg a ránk leselkedő rosszfiúk. Úgy érezzük, hogy nincs hatalmunk a történések felett. Mi az okozat vagyunk, a világ többi része pedig az ok. Sóhajtozunk, panaszkodunk, tiltakozunk, és csoportba szerveződve harcolunk azok ellen, akik ránk támadnak. Néha lehet kicsit bulizni is, de azért az élet többnyire mégis csak nyomorúság.
2. Te irányítod, a dolgokat. Aztán elérkezik az az idő, amikor megnézel egy filmet, amely megváltoztatja az életedet, mint pl. A titok; elolvasol egy könyvet, pl. A vonzásfaktort, vagy A hit varázsát, és tudatára ébredsz a saját erődnek. Rájössz arra, hogy mekkora ereje is van szándékaid kinyilvánításának. Ráébredsz, mekkora ereje van annak, ha magad elé képzeled a vágyaid tárgyát, aztán cselekszel, és valóra váltod a vágyadat. Életedben először igazi varázslatot tapasztalsz meg. Döbbenetes eredményeket fogsz látni! Az életed általánosságban véve nagyon jó irányt vesz.
3. Magad leszel a felébredés. A második fázis után egy ponton rájössz, hogy a szándékaid valójában korlátok. Rádöbbensz, hogy az újonnan megszerzett hatalmaddal sem vagy képes arra, hogy mindent uraljál. És arra is kezdesz rájönni, hogy ha aláveted magad egy nagyobb hatalomnak, akkor csodákra számíthatsz. Elengeded a dolgokat, és bízni kezdesz. Megpróbálod úgy élni az életedet, hogy minden pillanatban tudatosuljon benned az ISTENIVEL való kapcsolatod. Megtanulod, hogyan ismerheted fel a neked szánt inspirációt, és hogyan cselekedjél azzal összhangban. Rájössz, hogy választani tudsz ugyan, de az életedet nem tudod uralni. Rájössz arra, hogy a legnagyszerűbb dolog, amit tehetsz, hogy igent mondasz minden egyes pillanatodra. Ezen a ponton kezdődnek a csodák, amelyek folyamatosan ámulatba ejtenek. Napról napra úgy élsz, hogy a világ lenyűgöz, elvarázsol, és csodálatba ejt, s ezért folyamatosan hálát érzel. A hoponoponó: problémamegoldó technika. Mindaddig, amíg azt mondogatom az ISTENINEK, hogy „szeretlek", és folytatom a tisztogatást, állandóan visszatérek a korlátlan birodalmába. Ha szavakkal akarjuk kifejezni azt a jelet, amit a zérótól kapunk, akkor ezt mondhatjuk: „szeretet." Ezért ha szünet nélkül mondogatjuk, hogy „szeretlek", könnyebben rá tudunk hangolódni erre az állapotra.
A”SZERETLEK”szó ismételgetése, segít azoknak az emlékeknek, programoknak, hiedelmeknek és korlátozásoknak a semlegesítésében, amelyek a saját ébredésem útjában állnak. Ahogyan egyre csak tisztogatok, folyamatosan ráhangolom magam a tiszta inspirációra. És ahogyan megfogadom ennek az inspirációnak a sugallatát, nagyobb csodák történnek, mint amilyeneket valaha is el tudtam volna képzelni! Nekem csak annyit kell tennem, hogy ne hagyjak fel a tisztogatással.
Az ego hangját hallod. Ebben a pillanatban, ahogyan ezeket a szavakat olvasod, most is beszélsz magadban. Megkérdőjelezd azt, amit olvasol. Hozzászoktál, hogy azonosulj ezzel a hanggal, és elhiszed, hogy ez a saját hangod. Pedig nem az. Az ISTENI és az inspiráció a hangok mögött van. Ha folyamatosan gyakorlód a hoponoponót, egyre biztosabban tudod megkülönböztetni az inspiráció hangját a többi hangtól.
Dr. Hew Len mindig az eszünkbe juttatta: „A gyógyulást nem úgy kapod meg, mint a hamburgert a gyorsétkezdében. Időbe telik."
Én azért hozzátenném, hogy az ébredés bármikor megtörténhet. Akár most is, ahogy ezt a könyvet olvasod. Vagy amikor sétálgatsz. Vagy a kutyádat simogatod. Lényegtelen, hogy éppen mit teszel. A belső állapotod számít. Az pedig, egyetlen varázslatos szóval kezdődik és végződik:
„Szeretlek."
Az alapelvek
1.  Fogalmad sincs arról, hogy valójában mi történik.
Lehetetlen, hogy az ember mindent észrevegyen, ami körülötte történik, akár tudatosan, akár tudattalanul. A tested és az elméd most is azon dolgozik, hogy szabályozza magát, persze anélkül, hogy ennek a tudatában lennél. A levegőben pedig egymást érik a láthatatlan hullámok, rádióhullámoktól kezdve egészen különböző gondolatformákig, amelyeknek egyáltalán nem vagy a tudatában. Ebben a pillanatban is, társteremtőként teremted a saját valóságodat, de ez tudattalanul történik, a tudatos gondolkodásod bevonása, vagy irányítása nélkül. Ez az oka, hogy maximálisan pozitív gondolkodás mellett is előfordulhat, hogy egy filléred sem marad. Nem a tudatos elméd teremt.
2.  Nem irányíthatsz mindent.
Nyilvánvaló, hogy ha nem vagy a tudatában minden történésnek, akkor irányítani sem tudsz mindent. Önhittség lenne azt gondolni, hogy a világ a te akaratodnak engedelmeskedik. Mivel az egód nem sokat lát abból, hogy a világban most éppen mi történik, nem lenne bölcs, ha neki engednéd át a döntést. Van választási lehetőséged, de a dolgokat nem te irányítod. Felhasználhatod a tudatos elmédet arra, hogy kiválaszd, mit szeretnél inkább megtapasztalni, de ehhez el kell engedned azokat a gondolatokat, hogy fogsz-e teremteni vagy sem, és ha igen, hogyan és mikor. A kulcs a megadás.
3.  Mindent meggyógyíthatsz, ami csak felbukkan az életedben.
Bármi is jelenik meg az életedben, függetlenül attól, hogy miként került oda, meg tudod gyógyítani. Egyszerűen azért, mert megjelent a „radarképernyődön". Abból kell kiindulnod, hogy amit képes vagy érzékelni, azt meg is tudod gyógyítani. Ha valaki másban látod, és zavar, akkor már el is kezdheted a gyógyítást. Vagy ahogyan állítólag Oprah mondta egyszer: „Ha kiszúrtad, akkor máris a tiéd." Talán fogalmad sincs, hogy miért bukkant fel az életedben, vagy, hogy miként került oda, de el tudod engedni, mivel tudatosítottad magadban. Minél inkább meggyógyítod azt, ami életed során eléd kerül, annál világosabban tudod megteremteni azt, amit szeretnél, és fel tudod szabadítani a megrekedt energiát más célokra.
4.  100%-ban felelős vagy mindazért, amit megtapasztalsz.
Ami az életedben történik, az nem a te hibád, de a te felelősséged. A személyes felelősség fogalma túlterjed azon, hogy mit mondasz, teszel vagy gondolsz. Az is ide tartozik, hogy mások mi olyat mondanak, tesznek és gondolnak, ami felbukkan az életedben. Ha teljes felelősséget vállalsz mindenért, ami az életedben megjelenik, akkor, ha valakinek problémája támad, az egyben a te problémád is lesz. Ez pedig a harmadik alapelvhez kapcsolódik, ami azt mondja ki, hogy mindent meggyógyíthatsz, ami csak felbukkan az életedben. Röviden: a jelenlegi valóságodért senkit és semmit nem vádolhatsz. Csak annyit tehetsz, hogy vállalod érte a felelősséget, ami azt jelenti, hogy elfogadod, a magadénak ismered el, és szeretettel kezeled. Minél inkább meggyógyítod azt, ami felbukkant az életedben, annál inkább összhangba kerülsz a Forrással.
5.  A korlátmentes állapotba a „szeretlek" szó mondogatásával juthatsz el.
Az „útlevél", amellyel eljuthatsz a szavakkal kifejezhetetlen béke birodalmába a gyógyítástól a manifesztálásig, egy egyszerű szó: „szeretlek", vagy azt mondogatta magadban az ISTENINEK: „Szeretlek. Sajnálom. Kérlek, bocsáss meg! Köszönöm."Ha ezt mondogatod az ISTENINEK, azzal teljes egészében megtisztítod magadat, és így megtapasztalhatod a jelen pillanat csodáját: azt, hogy nincsenek korlátok. A lényeg, hogy mindent szeretettel fogadj! Szeresd a zsírpárnáidat, a káros szenvedélyeidet, a problémás gyerekedet, a szomszédodat, a házastársadat. Kivétel nélkül: mindent és mindenkit. A szeretet átalakítja és felszabadítja a megrekedt energiát. A „szeretlek" szó az a „Szezám tárulj!", ami az ISTENI megtapasztalásához vezető kaput megnyitja.
6.  Az inspiráció fontosabb, mint a szándék.
A szándék az elme játékszere; az inspiráció pedig az ISTENI útmutatása. Eljön majd az életedben az a pillanat, amikortól felhagysz a próbálkozással. Nem kérni fogsz és várni a kérésed teljesülésére, hanem csupán figyelni. A szándék: azt jelenti, hogy az ego korlátozott rálátása alapján próbálod irányítani az életedet; az inspiráció: pedig azt, hogy veszed az ISTENI üzenetét, és meg is valósítod. A szándék működik, és meghozza az eredményt; az inspiráció is működik, de az a csodát fogja megteremni. Melyiket szeretnéd inkább?

Hogyan gyógyítsd magadat (vagy bárki mást) úgy, hogy közben rátalálsz az egészségre, a gazdagságra és a boldogságra?
Ismertetek két bevált hoponoponó-technikát, hogy bármilyen észlelt jelenség esetén meg tudd gyógyítani önmagadat (és bárki mást). Jusson eszedbe, hogy amit másban látsz, az benned is megvan, ezért minden gyógyítás öngyógyítás! Ezeknek a módszereknek az alkalmazásához nincs szükséged senki másra, csak saját magadra. Az egész világ sorsa a te kezedben van.
1. Először is bemutatom azt az imádságot, amelyet Morrnah mondott sok száz, vagy ezer ember meggyógyítására: Egyszerű, de rendkívüli erejű ima:
Isteni teremtő, atya, anya és fiú egysége... Ha a családom, a rokonaim vagy az őseim megsértettek volna téged, a családodat, a rokonaidat vagy az őseidet, gondolatban, szóban, tettben vagy cselekedetben, a teremtésünk kezdetétől mostanáig, kérjük a bocsánatodat... Add, hogy ezzel megtisztítsuk, kitisztítsuk, eleresszük és elvágjuk az összes negatív emléket, blokkot, energiát és rezgést, és hogy ezek a nemkívánatos energiák tiszta fénnyé alakuljanak át...
     2. Másodszor: dr. Hew Len úgy szeret gyógyítani, hogy először azt mondja: „Sajnálom" és „Kérlek, bocsáss meg!"Ha ezt mondod, azzal elismered, hogy valami, amiről azt sem tudod, hogy micsoda, bejutott a tested/elméd rendszerébe. Fogalmad sincs arról, hogy miként került oda. De nem is kell tudnod. Ha túlsúlyos vagy, „elkaptad" azt a programot, ami ezt okozza. Ha a „sajnálom" szót mondogatod, azt közlöd az ISTENIVEL, hogy megbocsátást szeretnél magadban a problémád okával kapcsolatban, akármi is legyen az. Nem azt kéred az ISTENITŐL, hogy bocsásson meg neked; arra kéred az ISTENIT, hogy segítsen neked abban, hogy megbocsáss magadnak.
Ettől kezdve azt mondogatod, hogy „köszönöm" és „szeretlek". A „köszönöm" szó ismételgetésével a háládat fejezed ki. Bizonyságot teszel arról a hitedről, hogy az ügy mindenki számára a legjobb módon fog megoldódni. A „szeretlek"átalakítja a megrekedt energiát, hogy ismét szabadon áramolhasson. Újra összekapcsol az ISTENIVEL. Mivel a zéró állapot, a tiszta szeretet állapota, ahol nincsenek korlátok, ha ide akarsz eljutni, azzal kell kezdened, hogy kinyilvánítod a szeretetedet. Az már az ISTENITŐL függ, hogy ezután mi történik. Lehet, hogy valamilyen tettre fog sarkallni. Akármi is legyen az, tedd meg! Ha nem tudod biztosan, mit kellene tenned, próbáld meg ugyanezzel a gyógyító módszerrel eloszlatni a kétségeidet! Amikor letisztázódtak benned a dolgok, tudni fogod, hogy mit kell tenned. Ez a legfontosabb, modernizált hoponoponós gyógyító módszerek, leegyszerűsített változata. Ha még jobban meg szeretnéd ismerni a hoponoponót, iratkozz be egy tanfolyamra! (Lásd: www. hooponopono.org.) Ha meg akarod ismerni a dr. Hew Lennel közösen folytatott munkánkat, látogass el a www.zerolimits.info honlapra! A hoponoponó a problémák megoldásáról szól, ami létezésünk egyik célja. Ha egy problémát meg akarunk oldani, két kérdést kell feltennünk: Ki vagyok én? Ki a főnök?
A világegyetem megértése Szókratész bölcs mondásával kezdődik: „Ismerd meg önmagad!"
Ki a főnök? A legtöbb ember, beleértve a tudósokat is, úgy foglalkozik a világgal, mintha az egy fizikai entitás lenne. Erre jó példát adnak azok a jelenlegi kutatások, amelyek célja a szívbetegség, a rák és a cukorbetegség okainak megtalálása a DNS-ben.
Az ok okozat törvénye, fizikai modell: Ok: Hibás DNS. Okozat: Szívbetegség. Az intellektus a tudatos elme azt hiszi magáról, hogy ő a problémamegoldó, hogy ő irányítja, mi történjen, és mit tapasztaljál meg.
Norretranders olyan kutatásokról is beszámol, amelyek azt mutatják, hogy az intellektus másodpercenként csak 1520 bitnyi információt képes tudatosítani abból a több millióból, amely körülveszi! De ha nem az intellektus és nem a tudatosság a főnökök, akkor mégis kicsoda?
A visszajátszott emlékek határozzák meg, hogy a tudatalatti elme mit fog megtapasztalni.
A tudatalatti valójában csak utánozza és visszhangozza a visszajátszódó emlékeinket. Pontosan úgy viselkedik, lát, érez és dönt, ahogyan az emlékek diktálják. A tudatos elme is emlékek visszajátszásával működik, bár anélkül, hogy erről tudna. Ezek az emlékek diktálják, hogy mit tapasztaljon meg, s ezt kutatások is bizonyítják. A tudatalatti elmében visszajátszódó emlékek. Fizikai problémák: a világ visszajátszódó emlékei. A test és a világ: a tudatalatti elmében találhatók: visszajátszódó emlékek teremtményeiként, s csak ritkán inspirációkként.
A tudatalatti és a tudatos elme, a lelket tartalmazva, nem önmaga generálja a saját ötleteit, gondolatait, érzéseit és cselekvéseit. Ehelyett ahogy arról már szó esett azok visszajátszódó emlékekként és inspirációkként tapasztalnak. Az emlékek, a tudatalatti elme, állandó kísérői.
„De dolgot az ember külszínből ítél meg, Valódi célját fel nem érheti."
Nagyon fontos tudni, hogy a lélek önmagában nem állít elő élményeket, hanem úgy lát, ahogyan az emlékek látnak; úgy érez, ahogyan az emlékek éreznek; úgy viselkedik, ahogyan az emlékek viselkednek; és úgy dönt, ahogyan az emlékek döntenek. Illetve ritkán úgy lát, érez, viselkedik és dönt, ahogyan az inspiráció lát, érez, viselkedik és dönt! A problémamegoldáshoz alapvetően fontos, hogy felismerjük, a test és a világ, nem önmagukban a problémák. A test és a világ, csupán a tudatalatti elmében visszajátszódó emlékek hatásai, következményei! Ki a főnök? Az üresség az önidentitásnak, az elmének, a kozmosznak az alapja. Ez az állapot kell ahhoz, hogy az inspirációk beáradhassanak az ISTENI intelligenciából a tudatalatti elmébe. „A tudósok mindössze annyit tudnak, hogy a kozmosz a semmiből terjeszkedett ki, és vissza fog térni abba a semmibe, ahonnan jött. A világegyetem a zéróval kezdődik és végződik."
A visszajátszódó emlékek kiszorítják az önidentitás ürességét, megakadályozva így az inspirációk megjelenését. Ahhoz, hogy orvosold ezt a kiszorítást, és ismét létrehozd az önidentitást, az emlékeket, ürességgé kell alakítanod, az átalakítás segítségével, amit az ISTENI intelligencia hajt végre. Tisztíts, törölj, törölj, és találd meg a saját Sangriládat! Hogy hol? Saját magadban. „Sem kőtorony, sem rézből vert falak, S szűk légi börtön, sem kemény bilincs, A szellem erejét meg nem köthetik." A létezés az ISTENI intelligencia ajándéka. Ezt az ajándékot kizárólag azért adja, hogy problémamegoldás révén, ismét létrehozhasd az önidentitást. Az „Önidentitás Ho'oponopono" (röviden: hoponoponó) egy ősi, hawaii problémamegoldó eljárás modernizált változata, amelyben a megbánás, a megbocsátás és az átalakítás kap szerepet.
„Ne mondjatok ítéletet senki fölött, s akkor fölöttetek sem ítélkeznek. Ne ítéljetek el senkit, s akkor benneteket sem ítélnek el. Bocsássatok meg, és nektek is megbocsátanak." Jézus szavai. A hoponoponóban hiánytalanul ott található, az önidentitás mind a négy eleme: az ISTENI intelligencia, a tudatfeletti elme, a tudatos elme és a tudatalatti elme, amelyek együttesen, egységként működnek. Minden elemnek megvan a maga egyedi szerepe a tudatalatti elmében lejátszódó emlékek problémáinak a megoldásában. A tudatfeletti elme mentes az emlékektől, nem hatnak rá a tudatalatti elmében lejátszott, emlékek. Ez az elme sohasem különül el az ISTENI Intelligenciától. De mivel az ISTENI intelligencia, mozgásban van, a tudatfeletti elme, együtt mozog vele. Az önidentitás: inspirációval és emlékkel dolgozik. Bármely pillanatban a kettő közül az egyik parancsolni fog a tudatalatti elmének, ám egyszerre mindig csak az egyik. Az önidentitás lelke egyszerre csak egy urat szolgál, többnyire az emléket, a „tövist", nem pedig az inspirációt, a „rózsát".A visszajátszódó emlékek kiszorítják az önidentitás közös területét, elveszik az elme lelkét annak természetes helyéről, az ürességből és a végtelenből. Bár az emlékek kiszorítják az ürességet, elpusztítani mégsem tudják. Hogyan is lehetne a semmit elpusztítani?
A tudatos elme: elindíthatja a hoponoponó folyamatát, amivel szélnek eresztheti az, emlékeket, vagy pedig magához kötheti azokat, vádaskodással és gondolkodással.   
1.  A tudatos elme: kezdeményezi a hoponoponó probléma megoldási folyamatát, amelyben kéri az ISTENI intelligenciától, hogy változtassa át az emlékeket, ürességgé. Tudomásul veszi, hogy a probléma, emlékeket jelent, amelyeket a tudatalatti elme játszik vissza, és ezekért 100%-ban felelős. A kérés lefelé irányul, a tudatos elméből a tudatalatti elmébe.
2.  Amint a kérés lefelé áramlik a tudatalatti elmébe, finoman fölrázza az emlékeket az átalakításhoz. A kérés ezt követően fölfelé indul: a tudatalatti elméből a tudatfeletti elmébe.
3.  A tudatfeletti elme átnézi a kérést, és szükség szerint változtat is rajta. Mivel mindig rá van hangolódva az ISTENI intelligenciára, meg van a képessége arra, hogy átnézze és kijavítsa azt. A kérelmet ezután felküldi az ISTENI intelligenciának, végső átnézésre és elbírálásra.

Forrás:jezusatyank.blogspot.com/2011/09/hoponopono-problemamegoldo-technika.html
Letölthető a HOPONOPONÓ
 itt: klikk:
http://dl.dropbox.com/u/19946722/Joe%20Vitale-Hoponopono.pdf



Rossz gyerek nincs. Rossz iskola van! – Interjú Feldmár Andrással



Feldmár a szabadság kortalan gerillaharcosa. Erre jöttem rá, amikor beszélgettünk. Bár néhány kérdésben nem értek egyet vele, hiteles a jelenléte: úgy tűnik, ő meg is valósítja azt, amit hirdet: egy életet, amelyben folyamatosan lehet azt választani, amit szeretnénk. Terápiáról, pszichoszomatikáról, gyereknevelésről, szeretetről beszélgettünk és persze szabadságról, szabadságról meg szabadságról.
anyámborogass: Mennyiben más hozzád menni, mint egy „klasszikusabb” terapeutához? A te pszichoterápiás gyakorlatodat általában úgy határozzák meg, mint ami eltér az átlagtól.
Feldmár András: Remélem, nem vagyok azért annyira különleges, és sokan gondolkoznak hozzám hasonlóan. Az én meggyőződésem szerint a pszichoterápia nem az orvostudomány egy ága, mert ebben nincs és nem is lehet elmélet, ahogy nincs előre meghatározott séma sem. Itt nem egy házról beszélünk, amit egy előzetes terv alapján megépíthetünk. Az emberek jelentősen különböznek például a házaktól, mert senki nem születik cédulával a lábujján, amelyik megmondaná, milyennek is kell majd lennie. És mivel nincs egy kész terv, ezért például nem is akarom megépíteni vagy megszerelni az embereket, hiszen nem vagyok építész, autószerelő, és egyébként orvos vagy tanító sem.
Sokakkal szemben úgy gondolom, ha valakivel baj van, az nem belőle származik, hanem a közte és a többi ember között kialakult viszonyból. Vagyis ha bárki bejön hozzám, arra figyelek, hogy mi van közöttünk, mi nyilvánul meg a kapcsolatunkban. Biztos vagyok abban, hogy aki szenved, azért teszi, mert bántották, nem azért, mert őrült, még ha ez utóbbit könnyebb is elhinni a környezetének, hiszen nem kell foglalkozniuk azzal, hogy az illetőt mi zavarta meg, mi taszította ebbe az állapotba.
Egy úgynevezett elmebetegség, pszichózis vagy zavart viselkedés esetében egyébként két lehetőség áll fenn: vagy van egy orvosi probléma, például egy daganat, tumor, amit kezelni kell, és elmenni neurológushoz, vagy az illetőnek nehézségei támadtak az élettel. Erre való a pszichoterápia.
Akárcsak a buddhistáknál, a fontos ebben az esetben az, hogy a szenvedő megismerje, elfogadja és szeresse magát, és minden energiáját arra fordítsa, hogy egy olyan környezetet teremtsen magának, ami kiegészíti őt. Vagyis: a környezetedet változtasd, ne magadat. Itt téved például a nyugati pszichológia, amikor tévesen azt hiszi, hogy mindenkinek magán kell dolgoznia. Hiszen a környezetet és a viszonyokat kell megváltoztatni.
anyámb: Mégis vannak olyan betegségek, amelyek genetikailag öröklődnek. Szerinted ezekben is a környezet hatásait kell keresni?
F. A.: Egy skizofrénnek lehet, hogy genetikai hajlama van a betegségre, de a környezet is kell, hogy erre ráerősítsen, és a betegsége „kibontakozzon”. Bateson és Laing szerint ebben nagy mértékben „segíthet” egy olyan anya, aki az egyik kezével távolít, a másikkal magához hív. De tény, hogy vannak gyerekek, akik találnak kiutat a kettős kötésből, és nem lesznek betegek vagy zavartak.
Azért nehéz erről közösen gondolkodni, mert – nyilván – nincs olyan anya, aki szívesen vállalná a felelősséget azért, hogy a gyermeke megőrült. És vigyázni is kell, hiszen elképzelhető, hogy tényleg nem felelős. Nem kizárt, hogy a gyereke megőrült volna, akármit csinál az anyja. Ez a pszichoszomatikában ugyanígy érvényes: ha megtudom, hogy rákos vagyok, tökölhetek sokat, hogy mit csináltam rosszul, hogy hogyan okoztam ezt a rákot magamnak, de elképzelhető, hogy egy időzített bomba volt, ami kirobbant volna mindenképpen, akármit teszek.
anyámb: Ezt nagyon felszabadító hallani. Sokan építenek arra, hogy a daganatos vagy más betegségeket kizárólagos lelki tényezők okozzák.
F. A.: Igen, de ez hülyeség! Susan Sontag írt egy könyvet akkor, amikor rákos lett, és ebben megfogalmazta, hogy senki ne mondja neki, hogy ő az oka a betegségének. Gyakorlatilag mindenkit elküldött a francba. Elmondta, hogy a TBC-vel kapcsolatban is rengeteg elmélet terjengett korábban arról, hogy milyen lelkű ember kapja meg könnyebben, de amikor kiderült, hogy egy baktérium által terjed, megszűntek a teóriák. Sontag szerint ha majd megtudjuk, mi a rák, teljesen másképp fogunk gondolkodni róla.
Karl Menninger leírja, hogy minden betegségnek van egy pszichoszomatikus komponense, ami lehet nagyon kicsi és nagyon nagy is, de sosem tudjuk pontosan, mekkora. Mindig jó, ha érdekel, hogy van-e valami, amit megváltoztathatok az életemben, hogy felgyorsítsam a gyógyulást, vagy elkerüljem a megbetegedést. Ez fontos és nagyon is legitim érdeklődés, és teljesen más, mintha valaki kívülről rámtör, és azt mondja, hogy én okoztam magamnak a daganatot.
anyámb: A depresszió viszont szerinted nem létezik…
F. A.: Igen, ezt a gyógyszergyárak találtak ki az ötvenes-hatvanas években. Többmillió dolláros üzlet! Egy egzisztenciális problémát betegségnek nyilvánítottak! A depresszió a reménytelenség, az az állapot, amikor az életemben nem sikerülnek a dolgok,és úgy látom, nincs is esély arra, hogy sikerüljenek. Van rá egyébként egy recept: legyen egy személy elnyomott helyzetben, tiltsuk be, hogy beszéljen az érzéseiről és a vágyairól, és máris megkaptuk az úgynevezett depressziót. Ha így nézem, ’56 előtt az egész ország depressziós volt: mindenki sírt a sörébe, de nem beszélt, mert ha megtette, elvitték. Mindenki rab volt, senki nem volt szabad.
Ha valaki a depresszióra gyógyszert szed, hirtelen az addig fontos dolgok, amelyek nyomasztották, már nem nyomasztják többet, hiszen elvesztik a jelentőségüket. Vagyis már nem zavar, hogy nem tudom megválasztani a környezetemet, a körülöttem levő embereket, hiszen mindez jelentéktelen. Ezt teszi az antidepresszáns, és kiszolgálja a diktatúrát, hiszen a gyógyszert szedő már nem harcol tovább a céljaiért, például a szabadságért, bár nem is szenved a hiányuktól. Egy börtönben bevennék akármennyi antidepresszánst, hiszen nem tudok semmiben választani, na, ott adhatják a gyógyszert.
anyámb: Tényleg bevennéd?
F. A.: Be.
anyámb: Egy börtönben nem tudnál valamiféle szabadságot megvalósítani magadnak?
F. A.: Hát hogy tudnék?
anyámb: Egy belső szabadságra gondolok.
F. A.: De ez őrültség! Azt a képzetet kelti, hogy létezhetek kapcsolatok nélkül.  Pedig a szabadság az, hogy ha rájövök, a családommal már nem akarom fenntartani a kapcsolatot, akkor továbbléphetek. Alapíthatok egy új családot például. Ezt a börtönben nem tudom megcsinálni. Az, hogy meditálok, és végül bárhol boldog tudok lenni, jól hangzik, de valójában őrület. Ilyenkor a szellemi fejlődést arra használjuk, hogy a zsarnoki rendszert elviseljük. Hát, köszönöm, nem. A szolidaritás, az összefogás és a szabadságért való harcolás jobb a léleknek, mint az antidepresszáns.
anyámb: A meditációnál is jobb?
F. A.: Igen. Az csak öregeknek való. Indiában például az emberek dolga a családalapítás, családfenntartás, a szegények befogadása, a gyerekek felnevelése. Amikor a gyerekek felnőttek, akkor kezdenek meditálni. Teljesen új jelenség, hogy átugrunk azon az életszakaszon, hogy harcolunk a fontos dolgokért, helyette pedig ülünk, és nézzük a falat. Lehet, hogy ezt most meg tudjuk engedni magunknak, de száz évvel ezelőtt nem tudtuk.
anyámb: Hogyan segítesz annak, aki terápiára jár hozzád?
F. A.: Először is bátorítom, hogy ne dőljön be a félelmeinek. Hogy tudja, melyik a félelme által érzékelt világ és melyik a valóság. Ráveszem, hogy gyakorolja a bátorságot. Mert lehet félni, és mégis megtenni azt, amit akarok. A félelem nem kell, hogy része legyen az elhatározásainak.
Másrészt teret adok neki. Hiszen sokan hontalanok: nem szeretnek otthon lenni, nem bírják azt a helyet, amit egyébként otthonnak neveznek. Én igazi otthont adok nekik arra az órára, amikor hozzám jönnek. Nálam nem kell szégyellniük magukat, és ez nagyon felszabadító. Átlépni a szégyen köréből a szeretet körébe óriási lépés.
Harmadikként pedig demisztifikálok. Vagyis nem hiszek abban, hogy a dolgok történnek, sokkal inkább abban, hogy emberek tesznek dolgokat. Ezért ráveszem a hozzám érkezőket, hogy nézzük meg, hogyan bántak vele, vagy ő hogyan bánt másokkal. Mert nem tudunk boldogok lenni úgy, hogy rosszul bánnak velünk vagy mi rosszul bánunk másokkal, ezt Arisztotelész is megmondta.
A gyerekek azt hiszik, hogy azért érzik rosszul magukat, mert ők rosszak. Nekik is tudtukra kell adnunk, hogy valójában azért érzik rosszul magukat, mert rosszul bántak velük otthon vagy az iskolában. Hiszen rossz gyerek nem születik. Csak sajnos a gyerekek sem akarják tudni, hogy bántják őket, mert akkor meghasadnának, meghalnának: azok ellen kellene fordulniuk, akiket szeretnek. Sokan még felnőtt korukban is eltűrik a rossz körülményeket, mert azt hiszik, hogy ha majd jobbak lesznek, jobban is szeretik őket.
anyámb: Mit gondolsz azokról a gyerekekről, akiknek tanulási nehézségeik vannak, adhd-juk, aspergerük van, és nem azért, mert a szüleik valaha is rosszul bántak volna velük?
F. A.: A tanulási nehézség egy nagyon káros címke. Attól, mert valaki egyszer kitalálta, hogy minden hatévesnek iskolába kell mennie és ugyanazt kell tanulnia ugyanazokkal a módszerekkel, mint a többieknek, ez nem lesz igaz. Minden gyerek más! Ha odafigyelnénk a gyerekekre és nem azt akarnánk, hogy ők figyeljenek ránk, nem lennének tanulási problémák.
Persze vannak diagnózisok, vannak a zavaroknak nevei, címkéi, de ezek lehet, hogy legkevésbé sincsenek segítségünkre. A legfőbb kérdés, hogy milyen környezetben érezné jól magát például az aspergeresként címkézett gyerek vagy az adhd-s gyerek. Lehet, hogy lovak között vidéken például tökéletesen boldog volna. Szerintem, ha az egész családot kell ehhez átmozgatni, azt is meg lehet tenni. Én is megmondtam a fiamnak annak idején, hogy addig megyünk, amíg nem találunk egy olyan iskolát, ami neki megfelel. Ha egy másik országban, akkor ott. Egy helyet, ahova örömmel mehet.
Nem tehetjük meg a gyerekünkkel, hogy minden reggel elküldjük őket a börtönbe! Hát hogy szeresse így a szüleit? És ha megmondja, hogy nem akar odamenni, akkor még nagyobb a baj, hiszen a végén azt hiszik, valami nincs rendben vele, és elküldik a pszichológushoz, miközben az iskola rossz.
anyámb: Te a szabadságnak nagy harcosa vagy…
F. A.: Szerintem amíg meg nem halok, minden percben el akarja venni valaki a szabadságomat. Mindenkiét. Élvezni kell az érte való harcot, mert ez adja az élet élvezetét. Egy örömteli harc, amikor boldogan igent mondok arra, amit akarok és még boldogabban nemet arra, amit nem akarok.
Emellett meg kellene tanulnunk nem szenvedni. Persze előfordul, hogy el kell tűrni valami rosszat, például egy ostrom vagy háború idején. De sokszor egyáltalán nem szükséges. Miért tűrje el a feleség, hogy a férje szeretkezzen vele, amikor ő unatkozik, és csak arra gondol közben, hogy mikor lesz már vége? Miért nincs bátorsága azt mondani, hogy vagy csináljuk ezt másképp, vagy hagyjuk abba?
anyámb: Adódhatnak olyan helyzetek, amikor az, amit éppen nagyon szeretnék, nem megvalósítható. Például amikor kicsi gyerekem van.
F. A.: Szeretetből lemondani valamiről vagy odaadni magam valakinek, az teljesen rendben van. Szabadon igenis odaadhatom magam a gyerekemnek, de félelemből vagy szerepjátszásból nem érdemes.  Aki szerepet játszik mint anya, nagyon boldogtalan lesz, mert leköti a gyerek, de aki szereti a gyerekét, az észre sem veszi a nehézségeket, vagy éppen tudja, hogy mennyi a kapacitása, és mert szereti a gyerekét, vigyáz magára, továbbá beszervez más családtagokat, barátokat, hogy a gyerek ott lehessen, ahol valakinek van energiája vele lenni.
anyámb: Sokan félnek attól, hogy nem elég jó anyjai a gyerekeiknek.
F. A.: A szeretetnek az a karaktere, hogy sosem tökéletes. Mindig lehet jobban szeretni, mint ahogy most szeretek. Ehhez hozzá kell szokni. Winnicott mondta egyébként, hogy nem segít senkinek, ha jó anyát játszunk, mert a gyereknek egy tökéletlen, de valódi, spontán anya sokkal megfelelőbb, mint egy színészkedő. Az anya legyen önmaga, ez a legfontosabb, és ez nagyon felszabadító. A gyerek is meg tud bocsájtani a szüleinek, amikor nem tökéletesek, hiszen nem tökéletesnek kell lenni, hanem kommunikálni kell.
anyámb: Neked sikerült megbocsátani a szüleidnek?
F. A.: Persze. Azt csinálták, amit tudtak. És ez mindig így van. Ha eljönnél hozzám, és elmondanád, mit tettek veled a szüleid, akkor komolyan együtt éreznék veled, és fontosnak is tartanám, hogy megsirasd mindazt a sérelmet, ami ért.
De ha később a szüleid is eljönnének hozzám, velük is együtt éreznék, hiszen valószínűleg ők is szenvedtek, nekik is voltak szüleik, és ha valahogy bántottak téged, akkor ők is bánták, mert nekik is fájt, hogy a veled való kapcsolat nem alakult jól. De egyvalami fontos: nem a te felelősséged az, hogy rosszul bántak veled. Ezért ők a felelősek. Mert a gyerek soha nem felelős. 
anyámb: Hogy tanulhatjuk meg jól szeretni a gyerekeinket?
F. A.: Ez elhatározás kérdése. Sokat segít, ha együtt vagyunk valakivel, aki ezt jól csinálja. Nekem nagyon jelentőségteljes volt az az év, amit a mesteremmel töltöttem.Jobb, ha tudjuk, hogy azt tanuljuk a szüleinktől, ahogy a világban vannak. Nem azt, amit mondanak. És a mi gyerekeink is ezt tanulják tőlünk.


Feldmár Andrással júliusban lehet találkozni a következő programokon:
Feldmár András: Miért nem vagy leszbikus?
július 19., 18:00-21:00
Bijó Energiaközpont, 1135 Budapest, Róbert Károly körút 98-100.  
Feldmár András: Akarat és odaadás
július 20-21., 18:00-20:00
Balassi Intézet, 1016 Budapest, Somlói út 51. 
Vasjankó – Workshop Feldmár Andrással, csak férfiaknak!
július 21-22., 9:00-15:00
Feldmár Intézet, 1084 Budapest, Rákóczi tér 2. 
Filoterápiás műhely Feldmár Andrással
július 23., 18:00-20:00 
Feldmár Intézet, 1084 Budapest, Rákóczi tér 2.

Pofonegyszerű házi csalamádé. Így biztos sikerül!


Hozzávalók:
1 kg paprika, 1 kg zöldparadicsom, 1 kg vöröshagyma, 1 kg uborka, 1 kg édeskáposzta, 1 szál sárgarépa, 10 dkg só, 1 mokkáskaknál borkén, 1 mokkáskanál szalicil, 30 dkg cukor, 3 dl 20%-os ecet, egész bors, babérlevél, kömény

Elkészítés:
A hozzávalókat legyaluljuk. Egy nagy tálban összekeverjük a fűszerekkel.
Egy napig állni hagyjuk (közben többször megkeverjük), majd üvegekbe zárjuk.
(Minden üvegbe kell jutnia elég lének.)

http://www.kiskegyed.hu/kiskegyed-konyhaja/kiskegyed-konyhaja/pofonegyszeru-hazi-csalamade-igy-biztos-sikerul-136003


A férfi, aki erős nőt választ. „Azt hittem erre vágyom, de valójában félek tőle”





Zsoltnak tetszett Réka ereje, esze és energikussága. Nagynak, erősnek és különlegesnek érezte magát attól a lendülettől, figyelemtől és gondoskodástól, amivel a lány körülvette őt. Mintha Réka szerelmének elnyerése kárpótolta volna mindazért, ami az életéből hiányzott. Réka szívesen harcolt mindazért, ami a férfinek fontos volt. Végigasszisztálta az állásváltását, a cégalapítását, a szüleivel való konfliktusait, a házépítését – szívből és őszintén vállalta a Zsolttal együtt járó „feladatokat”.

Zsolt eleinte ünnepelte mindezt, büszke volt Rékára,

bevonta a lányt minden ügyébe, feladatokat és felelősséget bízva rá. Idővel viszont megváltoztak az érzései. Úgy élte meg, hogy Réka ellene erős… Egyre gyengébbnek látta magát a lány mellett ez dühöt váltott ki belőle, ezért „le akarta fokozni”, alkalmatlannak, ügyetlennek beállítani őt.
Kötözködni kezdett vele. Mindenért. Hogy ő otthon pihenni akar, nem a világot megváltani, hogy Réka „tanulja meg végre őt a jó tempóban békén hagyni”. Kedvese szinte már semmit nem tudott úgy elmondani, hogy Zsolt ne kössön bele, ne minősítse, ne véleményezze, ne mondja meg, hogy mit kéne, vagy kellett volna a lánynak tennie…
Zsolt a családi ünnepekbe is rendre belerondított, konfliktust gerjesztett, mert nem bírta elviselni, hogy az anyja kijön Rékával. Összeszorult a gyomra ettől a női szövetségtől, bár nem tudta, hogy miért. Odáig fajultak a férfi játszmái, hogy egy villanykörte kicserélését is képes volt hetekig halogatni, mert tudta, hogy a Réka mennyire utálja ezt. Ha pedig nélküle lettek megoldva a valóban halaszthatatlan és fontos dolgok, Zsolt vérig sértődött a „bizalommegvonás és tiszteletlenség” miatt.
Három éves volt eddigre a kapcsolatuk, elmúltak harminc évesek, és Réka „ultimátumot” adott Zsoltnak: szereti őt, de így nem hajlandó folytatni, nem akar így élni – kérjenek segítséget, menjenek el magukról beszélgetni egy szakemberhez. Családra, szeretetkapcsolatra, párbeszédre és megoldásokra vágyik egy felnőtt férfival, és nem érzelmi taposóaknák kerülgetésére egy sértődékeny, irracionális „kamasszal”. Ha a férfi még abba is beleköt, hogy Réka a fotelben ülve, vagy a kanapén nézi-e a tévét, ha vitákat provokál az esti ölelkezés és meghittség helyett, akkor hogyan lennének ők alkalmasak egy gyermek felnevelésére?
Zsolt megoldandó feladata viszonylag hamar kiderült a terapeutánál: még nem vált le az őt egyedül nevelő édesanyjáról, és nincs jó mintaként szolgáló apaképe sem. Fél felnőni, fél elköteleződni, Rékát pedig azért provokálja, mert vele akarja lemeccsezni mindazt, amit a saját anyjával nem harcolt meg. Zsolt azt hitte, vágyta a női erőt, de a lelke valójában félt tőle. 
Zsolt sajnos két találkozó után hátat fordított a párterápiának, és kategorikusan nemet mondott az egyéni önismereti munkára is. Elsáncolta magát a dühe mögé és onnan acsargott Rékára, aki önismereti csoportba járt.
Mikor Réka változtatni kezdett a dolgaikon, és mind kevésbé volt kapható a régi forgatókönyvek szerinti játszmákra, Zsolt már az önuralmáért, és a higgadtságáért is büntette. Harcot akart, nem megértést! A kapcsolatuk néhány hónapon belül végképp zátonyra futott.
Ha csak a pár egyik tagja kezd el önmagán dolgozni, ott borítékolható, hogy külön úton fog haladni az életük. Belekerülhetünk egymás életébe, de nem feltétlenül mi aratjuk le azt a termést, aminek a magját elhintettük. Néha magára kell hagyni a másikat (akár véglegesen is), hogy „megfájja” a maga változásait – ami a jelenlétünkben nem következne be.

Bíró Rita life coach


Jophiel Arkangyal tanítása: a női minőség az Aranykorban





Sok nő mellé szegődik ezekben az időkben Jophiel Arkangyal és a női természet alapértékeiről tanít bennünket. Ez univerzális tudás, nem a földi rendszerek és elvárások szövevényes és sokszor fojtogató hálójáról van szó. Vannak olyan matriarchák, akiknek a fizikai-éteri formáiban, a rezgési mezejükben hangsúlyos tiszta női rezgések jelennek meg. Ők nagyon  magas szintű telepatikus erővel rendelkeznek és képesek a rács-vonalakat felhasználni dimenzióközi utazás céljából, minden nem tudatossági szintjének megemelését célzó utazásaik alkalmával. Maguk építik és működtetik azokat a “hajókat”, amelyekkel utaznak, s indulnak,amikor meghallják a Teremtő hívását. Így kapunk általuk nagyon sok segítséget a női minőség tiszta rezgéséről. Ezeket a folyamatokat támogatja Jophiel Arkangyal. Hiszen ők az Angyali fényseregekkel egyesülve segítik majd a Földet, mialatt elfoglalja új helyét a Naprendszerben.
Jophiel Arkangyal abban segít, hogy újra a fénybe érjen a “kozmikus anyai rendszer”. Sokan a földön élő nők közül, akik ma felelősségteljesen kezükbe veszik az életüket, jelenleg tapasztalják meg ennek a hatását. Ma a Földön a női nem több hatalmi pozícióval rendelkezik és vezető helyeket tölt be és ezáltal segíti azt a természetes folyamatot, amelyben a férfi dominancia eltolódik egy matriarchálisabb társadalom felé. Ebben a folyamatban azonban történtek és történnek sérülések és kibillenések, így Jophiel Arkangyal segít abban, hogy ez a változás megőrizze a tiszta minőséget.
Fel kell eszmélnünk saját önmegvalósításunk, önmagunk szeretetének szintjére és a magunkban hordozott férfi tulajdonságok által kell kimunkálnunk a hatalmunkat, egy gyógyult minőségben. Nekünk nőknek ki kell tartanunk csendes erőnk mellett, ami sokkal hatalmasabb, mint a férfitermészet fizikai ereje. S ez a folyamat nem a férfiak ellen szól, hanem mellettük is, hogy ő maguk is egy magasabb szinten váljanak tudatosabbá férfiként. Hiszen a férfiaknak ki kel magukban fejleszteniük és kifejezésre kell juttatniuk  belső női jellegű erejüket, hogy önmagukat a szükséges egyensúlyba hozzák.
Jophiel Arkangyal a jóakarat ész az isteni szeretet nevében arra buzdít minden nőt, hogy juttassa kifejezésre kreatív természetét, hogy ezáltal vezessenek és lelkesedéssel töltsenek el sok embert a jelenlegi nagy változások ideje alatt. Jophiel Arkangyal hívja a matriarchákat, hogy lépjenek be a sorsukba, hívják elő magukból a dimenziók között átívelő belső járművüket és segítsék a női társukat az önmagukra találásban.
Bliss